• Login

  • Warning: Use of undefined constant BP_REGISTER_SLUG - assumed 'BP_REGISTER_SLUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/inskola.com/httpdocs/wp-content/themes/wplms-childh-theme/header-transparent.php on line 81
    Sign Up
  • Nema proizvoda u korpi

Sedmi međunarodni naučno – stručni skup “Obrazovanje, jezik, kultura: izazovi i tendencije”

Naučno – stručni skup “Obrazovanje, jezik, kultura: izazovi i tendencije”

Filozofski fakultet Univerziteta u Zenici organizira sedmi po redu naučno-stručni skup o edukaciji. Od 26. do 27. 04. 2018. godine u Zenici naučnici i stručnjaci sagledavat će dostignute nivoe naučnih disciplina i pojedinih struka, koji imaju neposredne refleksije na demokratiju i građansko društvo u savremenom dobu, odnosno na uspješnije ostvarivanje ranog odgoja i obrazovanja, educiranje edukatora prvog, drugog i trećeg ciklusa obrazovanja.

Skup treba da doprinese stimulaciji produktivnijeg naučnoistraživačkog rada u humanističkim oblastima lingvistike, književnosti, kulturologije, informatike, matematike, pedagogije, psihologije; muzičke, likovne i tjelesne kulture, te metodike i drugih naučnih disciplina, koje se izučavaju na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Zenici, u studijima razredne nastave, jezika i književnosti (bosanski, hrvatski, srpski, engleski, njemački, turski), kulturalnog studija, te informatike i matematike. Također, Skup treba dati doprinos u pogledu novih tendencija u obrazovanju i kulturi 21. vijeka.

Dr. sc. Radmila Rangelov Jusović, direktorica COI Step by Step je uvodničar skupa.

Na Skupu će se prezentirati radovi iz okvirnih tematskih područja:

1. Kultura: između javnog dobra i tržišta
2. Obrazovni menadžment 21. vijeka
3. Nove tendencije u obrazovanju
4. Jezik, književnost i ideologija
5. Migracije: stari izazovi nove Evrope
6. Mogućnosti kulturozofije

Detaljnu obavijest o održavanju skupa u PDF formatu preuzmite OVDJE.

 

0 responses on "Sedmi međunarodni naučno - stručni skup "Obrazovanje, jezik, kultura: izazovi i tendencije""

Leave a Message

Copyright © 2023 Centar za obrazovne incijative Step by Step
Instagram