O Nagradi

Prepoznajemo, nagrađujemo, i promovišemo inovativne nastavnike/ce

U povodu 20 godina od početka rada u BiH, uz podršku donatora i prijatelja, CEI Step by Step je u 2016. godini pokrenuo inicijativu za dodjelu godišnje nagrade za inovativne odgajatelje i odgajateljice, nastavnike i nastavnice i stručne sradnike i saradnice u predškolskom, osnovnom i srednjem obrazovanju.

Cilj dodjele godišnje nagrade je prepoznati i promovisati one pojedince i pojedinke koji daju nemjerljiv doprinos razvoju odgoja i obrazovanja, predane i posvećene profesionalce koji svaki dan u vrtiću ili školi pretvaraju u čarobnu avanturu učenja i otkrivanja.

Ovo je jedna u nizu aktivnosti osmišljenih sa ciljem promovisanja važnosti nastavnicke profesije, i njene uloge u razvoju društva i svih drugih profesija.

Dodjeljuje se ukupno 50 nagrada i priznanja i to po 10 u sljedećih pet kategorija:

Kategorija 1 Odgajatelji/ce u predškolskom odgoju i obrazovanju
Kategorija 2 Učitelji/ce razredne nastave u osnovnim školama
Kategorija 3 Predmetni nastavnici/ce u osnovnim školama
Kategorija 4 Predmetni nastavnici/ce u srednjim školama
Kategorija 5 Stručni saradnici/ce na svim nivoima odgoja i obrazovanja

Pobjednici u svih pet kategorija dobijaju plaketu Najinovativniji nastavnik/ca u svojoj kategoriji i novcanu nagradu u iznosu od 1.000 KM.

Svi nominovani nastavnici i nastavnice dobijaju specijalne plakete – priznanja i prigodnu nagradu.