DOBRODOŠLI NA 11. REGIONALNU KONFERENCIJU!

Kao i do sada, okupićemo se kako bismo učili i dijelili iskustva, ali više od toga – kako bismo osjetili da pripadamo velikoj zajednici posvećenih profesionalaca u kojoj se naš trud cijeni, naše ideje, promišljanja i brige pažljivo slušaju, kako bismo se smijali i radovali zajedno i ponovno osjetili svu snagu i moć istinske ljudske povezanosti. Upravo to je i tema ovogodišnje konferencije.
Zajednice koje gradimo i kojima pripadamo mogu biti veoma različite – zajednica je i naš razred, odjeljenje, naša škola, nastavnički tim, profesija, kao i zajednica u kojoj živimo. Ma kako različite one bile, ono što ih čini zajednicama je snažan osjećaj pripadanja, osjećaj sigurnosti, uzajamnog poštovanja i brige jednih za druge. U zajednici se upoznajemo, dijelimo i dobro i loše, učimo jedni od drugih, dogovaramo se, pomažemo i radujemo svim uspjesima.
Cilj ovogodišnje konferencije je osvijestiti važnost izgradnje škole/vrtića kao zajednice svih njenih članova, te ponuditi primjere aktivnosti i dobrih praksi kojima se potiče njen razvoj. Školski kalendar koji smo pripremili za vas, svakog mjeseca postavlja po jedan izazov, koji je ujedno i jedan od 10 koraka u izgradnji naše školske zajednice utemeljene na vrijednostima.
Neka naredna, 2019/20. školska godina bude godina izgradnje zajednica!
U tom duhu, od ove godine naši avgustovski susreti održavaće se pod nazivom REGIONALNA KONFERENCIJA ZAJEDNICE INOVATIVNIH NASTAVNIKA I NASTAVNICA.
Zašto je osjećaj pripadanja zajednici tako važan? Kako on utiče na dobrobit djece, njihov razvoj i učenje? Jednostavno rečeno, osjećaj pripadanja je esencijalna, duboko ukorijenjena potreba svakog ljudskog bića, i direktno utiče na naše psihičko i fizičko zdravlje, motivaciju i postignuća. Veza sa drugim ljudskim bićima je moćna sila koja u nama gradi osjećaj povjerenja u sebe i druge, daje nam snagu da se mijenjamo i razvijamo, i najdirektnije utiče na zadovoljstvo sopstvenim životom. Škole koje njeguju kulturu u kojem je svaka osoba važna, u kojoj osjećamo da nas „vide, čuju“ i poštuju, i da se možemo na nekoga osloniti, je škola u koju rado idemo i dajemo sve od sebe. Osjećaj pripadanja je direktno povezan sa motivacijom za učenje i akademskim postignućima, smanjenjem izostanaka, napuštanja školovanja i problema u ponašanju. Više od toga, osjećaj pripadanja utiče na razvoj naše rezilijentnosti, spremnosti da se suočimo sa svim životnim izazovima, i radujemo se svakom, i dobro i lošem, danu. Jer…postoji neko kome je stalo do nas.

TEMATSKE OBLASTI KONFERENCIJE
KAKO GRADIMO ZAJEDNICU?

Izgradnja škole kao zajednice, koju čine djeca, nastavnici, školsko osoblje, roditelji, i članovi lokalne zajednice, zahtijeva pažljivo planiranje, svjesni napor i puno vježbe.
Cilj Konferencije je da potakne izgradnu škola kao zajednica, te osvijesti značaj stvaranja snažnih veza i odnosa među svim njenim članovima. U nastavku vam nudimo školski kalendar koji nam može pomoći da identifikujemo važne korake u izgradnji zajednice, i organizujemo postojeće aktivnosti, primjere dobre prakse ili nove ideje, u skladu sa 10 koraka.
Razmislite o praksi, projektu ili istraživanju koju želite predstaviti, i smjestite ih u jedan od 10 koraka.

Školska 2019/20
10 koraka u izgradnji zajednice

VAŽNI DATUMI!

Rok za prijavu prezentacija

23.06.2019.

ROK ZA PRIJAVU I UPLATU KOTIZACIJE

02.07.2019.

INFORMACIJE O HOTELSKOM SMJEŠTAJU

Konferencija se održava u Hotelima Pirg i Ras. Smještaj je obezbijeđen u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama.  Organizator zadržava pravo da vas smjesti u dvokrevetne ili trokrevetne sobe ukoliko drugačije ne naznačite. Ukoliko želite smještaj u jednokrevetnim sobama, molimo vas da se javite organizatoru na mail milica@coi-stepbystep.ba jer je broj ovih soba veoma ograničen.
Smeštaj rezervišete popunjavanjem prijave za Konferenciju i uplatom kotizacije. U slučaju otkazivanja nakon 01.08., kotizacija se ne vraća, ali se može prebaciti na drugu osobu.
Broj mjesta na Konferenciji nije ograničen, ali je ograničen smještajni kapacitet u hotelima! Više informacija o hotelskom smještaju na: https://www.etno-selo.com/bs/
Cijena punog pansiona po danu u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama: 75 KM
Napomena: Osobe kojima nije potreban hotelski smještaj se mogu prijaviti na Konferenciju uplatom kotizacije i oznakom na prijavnici: „nije mi potreban smještaj“.

KOTIZACIJA

Cijena kotizacije uključuje sve materijale za konferenciju, certifikate, večernje zabave i piće dobrodošlice, i iznosi:
Državljani BiH: 70 KM
Strani državljani: 50 Eura
Smještaj tokom konferencije plaćate direktno hotelu.
PREGLED UKUPNIH TROŠKOVA:
Državljani BiH
Strani državljani
Smještaj za tri puna pansiona 225 KM 115 Eura
Kotizacija 70 KM 50 Eura
UKUPNO 295 KM 165 Eura

PROGRAM KONFERENCIJE

Četvrtak
22.08.2019.
14.00 – 18.00 Registracija Hotel Ras
18.00 – 19.00 Večera Hotel Ras
19.00 – 21.00 Svečano otvaranje Konferencija Hotel Ras