Trening za 5 školskih timova ovog vikenda u Konjicu

Ovog vikenda Centar za obrazovne inicijative Step By Step vodi trening za 5 školskih timova, koji su izbrani da učestvuju u projektu ARISE – Inicijative za smanjivanje nejednakosti u obrazovanju.

Trening je za školske timove koji će se u nastavku projekta baviti razvojem, koncipiranjem, realiziranjem i praćenjem razvojnih planova škola. Želimo da zajedno gradimo klimu i kulturu škole i ciljamo na smanjenje nejednakosti u obrazovanju.

U projektu učestvuje pet škola, sa pet članova tima.

• JU X. Osnovna škola Bijela, Brčko
  • JU Osnovne škole “Kladanj”, Kladanj
  • JU Osnovne škole „Mula Mustafa Bašeskija“,Donje Moštre, Visoko
  • JU Osnovne škole „Bijelo Polje“ Potoci, Mostar
  • JU Osnovne škole Prva osnovna škola Donji Vakuf

Cilj ARISE projekta je pružanje podrške uključivanju učenika sa niskim socio-ekonomskim statusom (SES) kroz jačanje kapaciteta organizacija civilnog društva za učešće u razvoju politika i zagovaranje u oblasti jednakosti i pravednosti u obrazovanju i kroz pilotiranje intervencija na nivou škole koje su usmerene na podršku učenicima sa niskim socio-ekonomskim statusom. Projekat se sprovodi u periodu od aprila 2020. do aprila 2024. godine a finansiran je od strane Evropske komisije.

0 responses on "Trening za 5 školskih timova ovog vikenda u Konjicu"