• Login

 • Warning: Use of undefined constant BP_REGISTER_SLUG - assumed 'BP_REGISTER_SLUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/inskola.com/httpdocs/wp-content/themes/wplms-childh-theme/header-transparent.php on line 81
  Sign Up
 • Nema proizvoda u korpi

Stotinu školskih medijatora i medijatorica učestvovalo na IV Konferenciji školske medijacije u Zagrebu

Stotinu školskih medijatora i medijatorica učestvovalo na IV Konferenciji školske medijacije u Zagrebu

Četvrta po redu godišnja konferencija školske medijacije pod nazivom „Škola kao jaka zajednica – doprinos medijacije u izgradnji sretne škole“ održana je u Zagrebu 27. Februara 2018. godine. Više od stotinu medijatora, stručnjake iz prakse i akademske zajednice prisustvovalo je konferenciji s ciljem objedinjavanja novih spoznaja u području školske medijacije, izgradnje mira u školama te odgoja za mir i dijalog. Direktorica COI Step by Step dr. sc. Radmila Rangelov Jusović održala je predavanje na konferenciji na temu ”Zašto (ne)volimo škole?” 

Pored spomenute teme, obrađene su i teme:

 • Živjeti zajedno u miru – u obitelji, školi, svijetu
 • Praktične vještine u rješavanju sukoba: iskustva iz Španjolske
 • Što su atribucije i zašto su važne u našim odnosima s drugim ljudima?
 • Medijacija i demokratska škola?
 • Povezanost građanskog odgoja i obrazovanja i osobnih i socijalnih kompetencija
 • Iskustva učenika u stvaranju školskih projekata
 • Novosti u području školske i vršnjačke medijacije

Konferenciju organizira Forum za slobodu odgoja, organizacije iz Hrvatske čiji je cilj promicati implementaciju obrazovnih standarda suvremenog demokratskog društva u hrvatski obrazovni sustav. Više o organizaciji možete saznati na njihovoj web stranici http://www.fso.hr/, a svakako preporučujemo i korisne materijale, priručnike i publikacije koje FSO nudi na svojoj stranici – PRIRUČNICI I PUBLIKACIJE.

Detaljnije informacije o konferenciji, svim predavačima i temama možete saznati na – MEDIJACIJA.

0 responses on "Stotinu školskih medijatora i medijatorica učestvovalo na IV Konferenciji školske medijacije u Zagrebu"

Leave a Message

Copyright © 2023 Centar za obrazovne incijative Step by Step
Instagram