• Login

  • Warning: Use of undefined constant BP_REGISTER_SLUG - assumed 'BP_REGISTER_SLUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/inskola.com/httpdocs/wp-content/themes/wplms-childh-theme/header-transparent.php on line 81
    Sign Up
  • Nema proizvoda u korpi

MISLEĆI PONEDJELJAK – Mislimo ponedjeljkom i izazov sedmice!

MISLEĆI PONEDJELJAK 1 – 30.03.2020. godine

Za prvi ponedjeljak unutar sedmičnih aktivnosti donosimo izazov sedmice koji možete preuzeti na ovom linku: Izazov sedmice (1)

Sedmično planiranje i teme je kratka uputa kako možete planirati svoju nastavu tokom čitave sedmice i primjer kako se obrađuju teme kroz različite predmete, oblasti i slično. Preuzmite na ovom linku: Sedmicno planiranje i teme final

Strategije za učenje otkrivaju različite alate, strategije i pristupe kako poticati samostalno učenje i mišljenje višeg reda. Preuzmite na ovom linku: Strategije za učenje final

Ne zaboravite poslati odgovor na izazov.

#nastavnicisuvažni

MISLEĆI PONEDJELJAK 2 – 06.04.2020.godine

Danas pronađite inspiraciju za korištenje četiri nove strategije za učenje sa primjerima iz prakse, koje su sa nama podijelile nastavnice Asima Brodlić i Aida Dolić. Tu je i divna izložba činkvina učenika/ca OŠ „Sveti Sava“ iz Doboja. Sve na ovom linku: Strategije za učenje 2

Preuzmite ORGANIZER “ZA I PROTIV” na ovom linku: Organizer “ZA I PROTIV”

Podijelite svoje ideje i aktivnosti sa nama! Pošaljite ih mailom na datom obrascu na adresu radmila@coi-stepbystep.ba sa nazivom maila: Ideje za ativnosti_vaše ime, a mi ćemo ih postavljati na www.inskola.com kako bi ih i drugi nastavnici mogli koristiti. Obrazac za dostavu svojih ideja i primjera možete pronaći ovdje Obrazac za primjere aktivnosti sa djecom.

IZAZOV SEDMICE: Dječiji časopis

Od ove sedmice želimo, uz vašu podršku i svesrdnu pomoć inovativnog nastavnika Ernada Osmića, urediti prvi dječiji časopis. Radove djece možete slati do petka na adresu nedim@coi-stepbystep.ba sa napomenom: Za dječiji časopis. Ne zaboravite pročitati i pratiti uputstva sa fotografije!

Izazov sedmice 2

#nastavnicisuvažni

 

MISLEĆI PONEDJELJAK 3 – 13.04.2020. godine

Kao i obično, donosimo vam Strategije za učenje No3 sa više od 10 novih strategija i ideja, i primjerima iz prakse Amele Mešić iz Orašja, Amele Redžić iz Mostara, Nermine Alihodžić Usejnovski iz Sarajeva, Zvjezdane Semiz iz Novog Grada, te Nisvete Kozlić i Berine Šećibović iz Zenice! Preuzmite ih na ovom linku Strategije za učenje 3

Ocjenjivanje je uvijek goruća tema – šta vi o tome mislite? Pronađite neke informacije i pitanja koja smo pripremili za vas na ovom linku Ocjenjivanje – put u nepoznato. Pišite nam u komentarima na www.inskola.com ili na društvenim mrežama.

Izašao je prvi broj vašeg časopisa! Od sada, svaki izazov je i tema novog broja. Naš naredni broj izazov je priroda! Detalje pogledajte na fotografiji a prvi broj časopisa na temu “Sve će biti u redu” pogledajte na ovom linku Moj oblak #1 – 12. 4. 2020

Treba nam vaša pomoć! Pošto primamo jako puno poruka i mailova, važno nam je da ih šaljete na pravu adresu:

  • Sva tehnička pitanja i sve oko web platforme te primjeri vezane za vrijednosti – nedim@coi-stepbystep.ba
  • Ideje za aktivnosti sa djecom i strategije – u zadatom obrascu od ponedjeljka – radmila@coi-stepbystep.ba
  • Radovi za Dječiji časopis – ilma@coi-stepbystep.ba
  • Sve vezano za psihološku podršku i sastanke subotom – mirjana@coi-stepbystep.ba

#nastavnicisuvažni

MISLEĆI PONEDJELJAK 4 – 20.04.2020. godine

Pred nama je uzbudljiva sedmica za sve ljubitelje čitanja i one koji će to tek postati! Pogledajte na kalendaru šta nas sve očekuje i…. knjigu u ruke 🙂

Strategije za učenje su ove semice posvećene su čitalačkoj pismenosti. Inspirišite se mnogobrojnim idejama i naučite kako da pokrene svoj Klub knjige! U ovom broju pronađite primjere iz prakse Amele Redžić iz Stoca, Soraje Gvožđar i Idmire Šabanović iz Sarajeva, te Aide Čilić iz Jablanice. STRATEGIJE ZA UČENJE PRONAĐITE NA OVOM LINKU – Strategije za učenje 4

Izazov za nastavnike i nastavnice! Top listu nastavnika objavljujemo u srijedu! Izazov za djecu i tema novog broja časopisa: Superjunaci i superjunakinje! Osmisli a onda opiši i nacrtajsvog superjunaka/kinju, daj mu/joj ime, objasni koje moći ima, kako se njima koristi, ko su mu/jojprijatelji, ima li neka super pomagala…Radove za časopis šaljite do petka na adresu: ilma@coi-stepbystep.ba

#nastavnicisuvažni

MISLEĆI PONEDJELJAK 5 – 27.04.2020. godine

Kao i svakog ponedjeljka donosimo vam ideje i strategije za učenje. Ovoga puta tema je MATEMATIČKA I FINANSIJSKA pismenost. Znamo da vi imate puno sjajnih ideja, ali se nadamo da će vas ovo ponukati da se malo više pozabavite ovom temom. Ideje i strategije za učenje preuzmite na OVOM LINKU.

IZAZOV ZA MALE I VELIKE! Izazov ove sedmice su… papirni avioni. Potražite u prilogu, ali i na internetu, različite šeme za izradu papirnih avion i pokušajte napraviti avion koji će letjeti visoko i daleko. Izađite ispred kuće ili u park i testirajte avione! Prvo napravite pretpostavku – koji će najdalje letjeti i zašto.. a onda to i isprobajte. Pošaljite nam fotografije aviona, napišite koliko daleko i koliko visoko su letjeli. Ukrasite ih bojama i lijepom porukom pa ih nekome poklonite. PRILOG PRONAĐITE NA OVOM LINKU. 

ISTRAŽIVANJE COI Step by Step i proMENTE-a: Kako roditelji i djeca doživljavaju online nastavu? Ako već niste popunili upitnik, vrijeme je da to učinite i proslijedite link drugim roditeljima. Hvala vam na tome! Upitnik za djecu je na kraju vašeg upitnika. Link za upitnik! 

Danas u 17:30 naša Nada Sokolović donosi vam webinar na temu “Virtuelna sveska”. Prijavite se na OVOM LINKU. 

#nastavnicisuvažni

MISLEĆI PONEDJELJAK 6 – 04.05.2020. godine

Ovog ponedjeljka krećemo sa naukom/znanošću! Sedam dana posvećenih istraživanjima, eksperimentima, ogledima, pokusima…. Više o tome u šestom izdanju STRATEGIJA ZA UČENJE. Šaljite nam svoje ideje i primjere!

Posebna poslastica – zbirka zanimljivih OGLEDA IZ FIZIKE naših NIN-ovki Edine Šabić i Melihe Fete na OVOM LINKU!

IZAZOV SEDMICE – osmislite i izvedite svoj eksperiment! Pošaljite nam opis, fotografiju i zaključak do kojeg ste došli.

Danas nas očekuje i novi broj Dječijeg časopisa „Moj oblak“ i avioniiiiiiiiii!!!

Ne propustite Besjede o obrazovanju u 19.00! Večeras sa nama prof.dr. Srđan Dušanić, dekan Filozofskog fakulteta u Banja Luci!

#nastavnicisuvažni

MISLEĆI PONEDJELJAK 7 – 11.05.2020. godine

Uplovimo u SEDAM DANA UMJETNOSTI!

Pronađite i inspirišite se idejama u našem sedmičnom pregledu Strategije za učenje 7. Neka narednih sedam dana bude posvećemo igri, istraživanju, posmatranju i kreiranju. Umjetnost je jezik djeteta, put u slobodu i spoznaju.

IZAZOV ZA DJECU – i to ne jedan nego tri! Odaberite na čemu želite raditi i krenite u avanturu. Inspirišite se radovima velikih umjetnika i umjetnica i postanite to i sami!

 

Za sve ZALJUBLJENIKE UMJETNOSTI – obojite našu stranicu vašim omiljenim umjetničkim djelima. Postavljajte ih u komentare kad god poželite 🙂

#nastavnicisuvažni

MISLEĆI PONEDJELJAK #8 – 18.05.2020. godine

Bliži se kraj školske godine. Kako ga okončati da svima ostane u lijepoj uspomeni? Kako sumirati naučeno, prisjetiti se pobjeda i izazova, biti ponosan/na na urađeno? Pogledajte u našim današnjim STRATEGIJAMA za učenje broj 8.

IZAZOV ZA DJECU: U našim udžbenicima se često ne nalaze imena ljudi, žena i muškaraca, pa i djece, koji su svojim djelovanjem učinili da svijet bude bolje mjesto za sve nas. Evo prilike da ispričamo neke važne priče i razmislimo o tome šta je to što nas inspiriše kod tih osoba, kako su to one doprinijele životu koji živimo danas, šta bi bilo da nisu postojale? Predložite imena, ili neka učenici sami biraju ili predlože nekoga za koga misle da zaslužuje važno mjesto u našem znanju i pamćenju. Odaberite nekog iz naučne oblasti kojom se bavite ili neku manje poznatu osobu koja čini dobro. Neka ovih sedam dana budu posvećene plemenitosti i ljudskosti.

POSLJEDNJA RADNA SEDMICA/TJEDAN. Ova sedmica je bogata raznovrsnim sadržajima i vjerujemo da će i za vas biti i inspirativna i nasmijana i edukativna. No, to je i posljednja sedmica u ovoj školskoj godini u kojoj predstavljamo nove resurse i materijale.

Ali to nije kraj! Družimo se i CIJELU NAREDNU SEDMICU/TJEDAN sa retrospektivom urađenog, i svakoga dana predstavljamo po jedan dio bogate riznice materijala koje smo zajedno kreirali! Idući ponedjeljak su to svi profesionalni resursi – Strategije, vrijednosti, metodičke upute i još mnogo toga, u utorak webinari, u srijedu materijali za djecu i roditelje, u četvrtak vaše kreativne ideje a u petak besjede. Naravno, spremamo i nekoliko iznenađenja! Ostanite sa nama 🙂

#nastavnicisuvažni

22 Marta, 2021

0 responses on "MISLEĆI PONEDJELJAK - Mislimo ponedjeljkom i izazov sedmice!"

Leave a Message

Copyright © 2023 Centar za obrazovne incijative Step by Step
Instagram