• Login

  • Warning: Use of undefined constant BP_REGISTER_SLUG - assumed 'BP_REGISTER_SLUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/inskola.com/httpdocs/wp-content/themes/wplms-childh-theme/header-transparent.php on line 81
    Sign Up
  • Nema proizvoda u korpi

Eureka Zone: Poziv nastavnicima iz BiH da budu kreatori edukativnih video sadržaja

Mladi tim zaljubljenika u učenje iz Sarajeva kreira edukativnu web platformu na našem jeziku koja se zove Eureka Zone i pozivaju nastavnike da budu dio ovog procesa!

Obraćaju vam se se kako bi provjerili vašu zainteresovanost da budete dio Eureka Zone zajednice edukatora koji će plasirati prvih 15-20 edukativnih videa i članak na prvu testnu verziju platforme koja je u planu da bude gotova do 26.2.2022. godine

Eureka Zone će biti edukativna web platforma koja će imati za cilj da pruži priliku i prostor edukatorima i studentima za kreiranje i konzumaciju digitalnog edukativnog materijala na našem jeziku

Klikom na link možete saznati više detalja o njihovoj budućoj platformi: https://eureka-zone.com

 

Šta se konkretno očekuje od nastavnika?

Ono što podrazumijeva učešće u projektu je da ukoliko već imate kreiran edukativni video postavljen na youtube-u (ili imate kreiran edukativni video koji nije na youtube-u, a mogao bi biti interesantan i poučan za mlade), isti uz dogovor sa Eureka Zone timom postavite na platformu kada bude kreirana.

 

Šta misle kada kažu „edukativni video“?

U nastavku su navedeni pokazni primjeri edukativnog videa kakvog zamišlja tim Eureka Zone uz važnu napomenu da ne očekuju nužno ovakav nivo produkcije i animacije videa već se samo daju primjer teme i strukture:

Link videa 1: https://youtu.be/vo4pMVb0R6M

Link videa 2: https://youtu.be/_qqwq8EmTY4

Tema može biti bilo koja (školski predmet, neformalne vještine, hobiji i slično), a oblik videa može biti animacija, narativno pripovijedanje sa fokusom na vaš lik, vaše pričanje preko neke vizualno stimulativne prezentacije ili nešto slično.

Fleksibilni su što se teme i formata tiče, najbitnije je da je video edukativan i interesantan.

 

Zašto bi se nastavnici uključili u ovaj projekat?

“Trenutno isprobavamo koncept ovakve vrste web platforme, i u sklopu toga radimo na okupljanju zajednice edukatora, ljudi koji su, kao i mi, vođeni željom da daju svoj doprinos moderniziranju obrazovnog procesa. Pridružite nam se ukoliko ste spremni i voljni (za sada volonterski) dati doprinos priči u okviru koje će naš tim dati sve od sebe da izraste u nešto puno veće od onoga što je sad trenutno, te napravi pozitivan utjecaj na obrazovnu zajednicu u BiH.” navodi Adnan-Mustafa Hasanagić jedan od članova tima Eureka Zone.

Ukoliko ste zainteresovani, možete im se javiti na eureka.zona@gmail.com kako bi dalje komunicirali po ovom pitanju.

11 Februara, 2022

0 responses on "Eureka Zone: Poziv nastavnicima iz BiH da budu kreatori edukativnih video sadržaja"

Leave a Message

Copyright © 2023 Centar za obrazovne incijative Step by Step
Instagram