Mevludin Maličevič

Na mlađima svijet ostaje tako uvijek govore, zato moja vodilja u stvaranju bolje budučnosti jeste „dajte mladima šansu“. Učenici su najbolji pronalazači i najjači kritičari postignutog. Tradicionalna nastava koči današnje generacije u napretku i razvoju, postoje stvari koje se trebaju znati tokom podučavanja učenika, ali akcenat mora biti na tome da učenici znanje trebaju znati primjeniti. Omogućimo učenicima korisno znanje, vodimo ih kroz projekte u kojima će oni stvarati i dolaziti do novih inovativnih rješenja. Učitelj je ključna stvar za kvalitetno obrazovanje, omogućimo učiteljima dobru edukaciju, jer samo naučen može da podučava. Učenici su najveći resurs ove zemlje i upravo zbog toga učitelji imaju veliku odgovornost kada krenu u proces podučavanja. Učitelj treba da bude uzor svojim učenicima.

Priprema: STEM Semafor

Pogledaj praksu