Ivana Bubalo

Magistra edukacije matematike

Mišljenja sam da kao nastavnik uvijek moram raditi na produbljivanju i proširivanju uspješnosti i kvalitete nastavnog rada, kako učeničke tako i vlastite. Kroz odabir metode rada važno mi je stvoriti produktivan proces učenja za svakog učenika.

Kratki opis prakse:

Škola matematike osmišljena je tako da obuhvaća učenje dodatnih sadržaja iz matematike, pripreme za natjecanja, druženje s učenicima sličnih interesa kao i suradničko učenje, produbljivanje stečenih znanja , te obuku nastavnika matematike. Učenici iz četiri osnovne škole dolazili su petkom na radionice koje je za njih pripremao tim nastavnika. Posjećenost, zainteresiranost i ustrajnost sudjelovanja u ovom programu je bila iznad očekivanja. Nastavnici su obrađivali sadržaje po unaprijed dogovorenom planu i programu.Posebnost prakse leži u tri elementa. Prvi je taj što su učenici upoznali nove grane matematike i pripremali se za natjecanja kroz zadatke prilagođene uzrastu. Sve u ugodnoj i motivirajućoj atmosferi, kroz druženje sa učenicima i nastavnicima. Drugi element je taj, što su učenici imali priliku na svakom novom sastanku upoznati novog nastavnika koji je bio spreman izložiti nove teme i staviti im se na raspolaganje. Na taj način su upoznali različite pristupe rješavanju problema. Treći element očituje se u međusobnoj poduci nastavnik-nastavnik. Dakle, u Školi matematike obrazovali su se i nastavnici. Dok je jedan nastavnik izvodio nastavu na Školi matematike, ostali su bili slobodni doći i slušati, čak i sudjelovati u zajedničkom izvođenju nastave. Na taj način smo pojačali kolegijalnost i obavili jedno malo ali korisno “stručno usavršavanje“.

U praksi učestvovali i: Ružica Kraljević, Marijana Lasić, Ivica Galić, Zoran Marušić, Ivana Karačić, Marija Cvitković, Ana Marija Alilović, Predrag Kovačić

Priprema: Škola matematike

20 Avgusta, 2019