Dragana Žunić

Profesor razredne nastave

Kratki opis prakse:

BRAIN GYM KAO VANNASTAVNA AKTIVNOST U ŠKOLI U kolovozu 2016. godine, u našoj školi održao se seminar pod nazivom ,,Brain Gym”. Na osnovu odslušane, veoma zanimljive teme, odlučile smo pokrenuti ove aktivnosti i u našoj školi. Osmislile smo plan i program za sekciju ,,Brain Gym - radionicu za đake“. Cilj radionica je tjelesnim aktivnostima postići napredak u govoru, čitanju, pisanju, koncentraciji, pamćenju i mnogim drugim vještinama kod učenika kod kojih su primjećene ove poteškoće, a koje uzrokuju slabiji uspjeh u učenju, ali i u mnogim drugim aktivnostima u životu. Prakticiranjem ovih vježbi smo željele postići kod učenika bolju pažnju, koncentraciju, pamćenje, organizacijske sposobnosti, odnose i komunikaciju… Naravno, ovo nije opis jednokratne aktivnosti nego process koji kod nas traje već dvije godine, a nastavila se i u trećoj…..

Priprema: BRAIN GYM – POZITIVNA PRAKSA

20 Avgusta, 2019