„TiM 200+“ – postanite dio tima najiskusnijih profesionalaca u sferi odgoja i obrazovanja

Sa željom da prepoznamo, uvažimo i promovišemo kvalitetne nastavnike i nastavnice na svim nivoima odgoja i obrazovanja, kao i ostale profesionalce u obrazovanju, te ciljem da ih uvežemo i omogućimo da postanu voditelji unaprijeđenja kvalitete odgoja i obrazovanja u BiH, COI Step by Step vas poziva da se prijavite u tim trenera i mentora – TiM 200+.

TiM 200+ je zajednica profesionalaca spremnih da zajednički aktivno rade na unapređenju nastavničke profesije kroz kreiranje novih resursa, realizaciju istraživanja, zagovaranje, treninge i edukacije, te niz drugih aktivnosti koje mogu doprinijeti kvaliteti odgoja i obrazovanja u BiH.

Članstvo u TiMu 200+ omogućuje Vam profesionalne angažmane, profesionalno usavršavanje i rast, kao i umrežavanje sa velikim brojem profesionalaca u obrazovanju. TiM 200+ uvezuje i promovira nastavnike i profesionalce i omogućuje im da zajednički rade na stvaranju kvalitetnijeg obrazovanja utemeljenog na vrijednostima i usmjerenog na dijete i njegov najbolji interes.

Dodatno vam omogućuje i:

• Učešće u novim projektima i razvoju materijala za obuku nastavnika
  • Prisustvo obukama za trenere/ice i mentore/ice
  • Angažman kao trenera/ice ili mentora/ice
  • Učešće u kampanjama za zagovaranje
  • Učešće i realizaciju istraživanja

Ukoliko:

• Vjerujete da je pravo svakog djeteta na kvalitetno obrazovanje neupitno
  • Smatrate da obrazovanje mora biti vrijednost, prioritet i obaveza cijelog društva
  • Želite da se glas nastavnika čuje
  • Želite unapređivati svoje kompetencije
  • Želite pomoći drugima da napreduju
  • Vjerujete da samo zajedno možemo stvarati dobro obrazovanje

I ispunjavate minimalno jedan od slijedećih uslova:

• Jedan/na od nominovanih za nagradu za najinovativnije nastavnike/ce
  • Učestvovali u pisanju priručnika, knjiga i programa obuke za nastavnike
  • Realizovali programe obuke za druge nastavnike
  • Realizovali i publikovali istraživanja u oblasti obrazovanja
  • Postavili najmanje 10 prihvaćenih priprema za časove/tematske cjeline na web platformu Inskola ili namjanje 5 novih metoda/strategija sa primjerom primjene

Očekujemo Vašu prijavu.

Napominjemo da su kriteriji za članstvo u TiM 200+ dostižni svim članovima Zajednice inovativnih nastavnika, te da članstvo u TiM 200+ nije ograničeno brojem. Svi oni koji trenutno ne ispunjavaju minimalno jedan kriterij imaju priliku, nakon što realizuju jedan od kriterija, ponovno popuniti prijavu i postati članom tima.

Ohrabrujemo sve nastavnike i nastavnice na svim nivoima odgoja i obrazovanja, kao i ostale stručnjake u sferi obrazovanja da pošalju svoju prijavu putem LINK ODNOSNO DUGME.

Također, ukoliko to još niste uradili, možete se registrovati u Zajednicu inovativnih nastavnika OVDJE. Članstvo u Zajednici inovativnih nastavnika uvodi vas u pregršt materijala, priprema za časove, metoda, strategija i drugih publikacija i resursa i povezuje vas sa mrežom od, trenutno, preko 900 nastavnika i nastavnica u BiH.

Djeca zaslužuju najbolje obrazovanje, a obrazovanje zaslužuje najbolje nastavnike. Budite dio njih.

0 responses on "„TiM 200+“ - postanite dio tima najiskusnijih profesionalaca u sferi odgoja i obrazovanja"

Leave a Message