Luljeta(Ljuljjeta) Kurbašić

Odabrati časni poziv obrazovanja budućih naraštaja mogu samo oni koji pored ljubavi za djecu/učenike imaju i neodoljivu potrebu da nesebično daju svoje znanje i vrijeme svakom pojedincu bez obzira na mogućnosti, potencijale ili ograničenja koja posjeduju. Zajednički cilj prihvaćanja različitosti je bogastvo i osnovni humani put nadogradnje svakog društva. Kao učiteljica djece/učenika oštećenog vida kroz neformalno obrazovanje, istraživački rad, stalnu edukaciju , prateći svjetske naučne trendove u domenu oštećenja vida, koristeći primjere dobre prakse u obrazovanju u svom direktnom praktičnom radu u nastavnom procesu, neprestano sam radila na primjenjivanju kvalitetnih, kreativnih i inovativnih metoda dobre prakse u nastavi kako bi na sistematski, zabavan, kroz igru na lakši i brži način opismenjavala djecu/učenike oštećenog vida na crnom tisku i/ili Brajevom pismu , za njihovo dalje kvalitetno uspješno inkluzivno obrazovanje.

Priprema: „Uživam u lijepom ponašanju“- rješavanje konfliktnih situacija u prvom razredu kroz akciju i vođenjeJU Centar za slijepu i slabovidnu djecu i omladinu Sarajevo

Pogledaj praksu
23 Marta, 2021