LJUBICA MATOŠEVIĆ I MARIJANA MATIĆ

Naša pedagoška uvjerenja da suvremeni odgajatelj jest pedagoški praktičar. Odgojiteljstvo je djelovanje. Akcijska istraživanja nisu dovoljno zastupljena u praksi s ovim projektom mi to mijenjamo.

KRATAK OPIS PRAKSE:
Najbolje i najljepše mjesto za razvoj djetetovog tijela jest igra na otvorenom. Naš projekt je osmišljen s ciljem igre i spoznaje u prirodi tj. na moru i planini. Djeca u potpunosti razvijaju motoričke vještine kako mikro tako i makro motoriku, kao što su trčanje, skakanje, plivanje…
Ovim projektom smo nastojali da djeca razviju skoro sve svoje sposobnosti. Motoričke vještine plivanje, šetnja uz more i planinu), intelektualne (mišljenje, pamćenje, govor, pažnja, mašta, radoznalost, kreativnost), socio-emocionalne ( društvenost, odnos prema vršnjacima i odraslima, suradnja, odgovornost, samostalnost, poštivanje pravila, empatija), razvoj stvaralaštva.
Cilj je usmjeren prema dobrobit djeteta, kvaliteti njegovog cjelovitog razvoja, te jačanju odgojiteljske, profesionalne i roditeljske kompetencije.

Priprema: Od Lašvanske doline do krila galeba

2 Februara, 2022