Larisa Pejić

Definisanje inovativnih standarda u predškolstvu, edukacija roditelja, kvalitetna saradnja sa porodicom i drustvenom zajednicom,podizanje svijesti o značaju predškolskog vaspitanja i obrazovanja - koje je krucijalno za formiranje ličnosti djeteta do 6.godine.

U okviru jedinstvenog, stručnog tima, zajedničkim snagama radimo na stvaranju novih, odgovornijih, humanijih i senzibilnijih naraštaja. Od najranijeg doba djecu podučavam osnovnoj kulturi ponašanja, toleranciji, poštovanju različitosti, poštovanju autoriteta, reda, discipline, osamostaljivanju, podstičući ih na učeće aktivnosti u grupnoj igri. Njegujem tradicionalne vrijednosti (tako zaboravljene u društvu u kojem predškolci odrastaju) i vjerovanja da se trudom i radom, uz mnogo ljubavi, ipak dolazi do stvarnih, sjajnijih predskolskih rezultata i uspjeha, koji su tim veći, jer su upravo ostvareni na teži način. Trudeći se da svako dijete i njegove roditelje učinim srećnim, paralelno doprinosim kvalitetnom psihosocijalnom, kognitivnom, intelektualnom i emocionalnom razvoju, te socijalizaciji djece predškolskog uzrasta.
Moji najbolji prijatelji i samostalni stručni saradnici imaju 1,2,3,4, 5 i 6 godina.

Uvijek na umu treba imati da se covjek ne razvija na fakultetu, nego da njegov duševni razvoj počinje čim se rodi, te da je najjači u prve tri godine života. Maria Montesori
Čovjek postaje najbliži sebi kada postigne onakvu ozbiljnost koju ima dijete dok se igra.

Predškolsko prijateljstvo - Najmlađi ambasadori kao ideja se rodila u želji da ostvarimo saradnju i razmjenu predškolskih iskustava sa vršnjacima iz drugih zemalja (Grčka, Kipar, Švedska) i otkrijemo kako izgleda život predškolaca širom planete Zemlje. Fokusirali smo se na globalnu saradnju i razmjenu predškolskih iskustava, jer smo kao predškolski tim, naučili, tokom realizacije programa obrazovnog turizma Mala Banja Luka ( koji smo razvili u saradnji sa Turističkom organizacijom grada Banja Luka) da : „ Prvo trebamo upoznati sebe, svoju kulturu, tradiciju, društvo,pokušati ga učiniti boljim mjestom, dati svoj doprinos i lični predškolski pečat ( kakav smo koristili tokom procesa pečatiranja predškolskih Mala Banja Luka pasoša), pa tek potom krenuti u istraživanje svijeta. “

Priprema: PREDŠKOLSKO PRIJATELJSTVO NAJMLAĐI AMBASADORI

24 Decembra, 2020