Džemal Hurić i Edinalda Jakubović

Džemal Hurid: Moja pedagoška uvjerenja temelje se na iskustvu, dakle, nemam završenu pedagošku grupu predmeta, ali više od 15 godina radedi sa djecom i mladima, kao instruktor/nastavnik za tradicionalnu igru i svakodnevno ulazedi u škole, shvatio sam da posjedujem određene pedagoške kompetencije i ljubav prema pedagoškom pozivu. Mišljenja sam da svaki čovjek, bez obzira da li je ili nije prosvjetni radnik, treba dati svoj doprinos u odgoju djece, ne gledajudi da li je to u školi, kudi, udruženju ili sportskom klubu. Savjesnost, samodisciplina, odgovrnost su osobine koje volim da primijetim umeđu svojim đacima, tj. da su naučili da u svom radu budu savjesni, da odgovrno pristupaju zadacima, da su disciplinovani i ne krše pravila niti norme ponašanja, kreativno misle, slobodno govore i iznose svoje stavove, da svakim danom napreduju, da se mijenjaju, nadograđuju, usvršavaju bez razlika i predrasuda.

Edinalda Jakubovid: Moja pedagoška uvjerenja su da moramo pronadi načine kako da svakom djetetu obezbijedimo jednake šanse za sudjelovanje u odgojno-obrazovnom procesu. Poštovati specifičnosti djeteta, pružati podršku i adekvatan način poučavanja, daje svakom djetetu mogudnost za poticajan razvoj i očuvanje zdrave ličnosti djeteta.

Priprema: (Re)Kreativno-edukativne i zabavne igre za djecu sa poteškodama u razvoju „DRUGARICA GUSJENICA“

Pogledaj praksu
23 Marta, 2021