• Login

  • Warning: Use of undefined constant BP_REGISTER_SLUG - assumed 'BP_REGISTER_SLUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/inskola.com/httpdocs/wp-content/themes/wplms-childh-theme/header-transparent.php on line 81
    Sign Up
  • Nema proizvoda u korpi

Internet alati koje možete koristiti u nastavi

Internet alati koje možete koristiti u nastavi

PIŠE: Duško Krsmanović

Živimo u 21. vijeku i htjeli mi to ili ne, okruženi smo različitim tehnološkim dostignućima koja neizostavno imaju jak uticaj na svakodnevni život, a samim tim i na školski život. Često se vodi rasprava o tome u kolikoj mjeri IKT treba da bude zastupljen u nastavi i vannastavnim aktivnostima. Moje mišljenje je da se mogućnosti tehnoloških inovacija iskoriste u pozitivnom smislu za učenje na nov i djeci zanimljiv način. Da bi proces podučavanja uz pomoć računara bio efikasan i svrsishodan, značajnu ulogu imaju tzv. Web 2.0 alati koji se na različite kreativne i inovativne načine mogu iskoristiti u nastavi.

Na ovom mjestu navešću samo neke:

Wikipedia – besplatna i slobodna enciklopedija koja u svakom trenutku korisnicima pruža obilje znanja iz različitih oblasti. Potreban je samo oprez da se prilikom preuzimanja podataka sa Wikipedije vodi računa o izvorima informacija

Wikimapia – služi za opisivanje cijelog svijeta

Društvene mreže: Facebook, You tube, Twitter

Flickr – rad sa fotografijama

Bubbl.us – izrada mapa uma

Livemocha – najpopularniji sajt za učenje stranih jezika

GoAnimate – alat za pravljenje animiranih filmova

Tagxedo – pravljenje oblačića od riječi

Prezi – dinamične multimedijalne prezentacije

Pageflip-flap  – transformisanje različitih sadržaja u interaktivnu knjižicu

Edu.glogster – izrada interaktinih postera

Witty Comics – alat za pravljenje jednostavnih stripova

0 responses on "Internet alati koje možete koristiti u nastavi"

Leave a Message

Copyright © 2023 Centar za obrazovne incijative Step by Step
Instagram