• Login

  • Warning: Use of undefined constant BP_REGISTER_SLUG - assumed 'BP_REGISTER_SLUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/inskola.com/httpdocs/wp-content/themes/wplms-childh-theme/header-transparent.php on line 81
    Sign Up
  • Nema proizvoda u korpi

Otvoreno pismo povodom početka 2021/2022 školske godine

Centar obrazovnih inicijatva Step By Step objavio je “Otvoreno pismo povodom početka 2021/2022 godine” u kojem navode da “Povratak djece u školu nema alternativu! Svaka druga odluka po bilo kojem zamišljenom modelu, u kojem djeca nisu u školi sa svojim vršnjacima i edukatorima/cama, nanijeće dodatnu, teško nadoknadivu štetu.”

Navodeći podatke iz relevantnog istraživanja o kvalitetu online nastave tokom pandemije COVID-19, koje je sproveo COI Step By Step, jasno je koliko je online obrazovanje i obrazovanje na daljinu problematičan model u obrazovnom sistemu BiH.

Na kraju pisma se navodi da “Uzevši u obzir dostupnost vakcina na prostoru čitave Bosne i Hercegovine, gledajući na nastavnike/ce kao javne intelektualce, koji svojim primjerom i zalaganjem šire naučne istine, kao i ogromnu bojazan za osiguranje kvalitete na svim nivoima odgoja i obrazovanja, apelujemo da školska 2021/2022 godina počne u svom tradicionalnom formatu, sa svim učenicima/ama i edukatorima/cama u školskim prostorijama uz odgovorno ponašanje svih pojedinaca i pojedinki.”

Pročitajte pismo klikom na stranice

24 Augusta, 2021

0 responses on "Otvoreno pismo povodom početka 2021/2022 školske godine"

Leave a Message

Copyright © 2023 Centar za obrazovne incijative Step by Step
Instagram