Snježana Damjanović

Moje pedagoško uvjerenje je da temelj cjelovitoj odgojnosti i obrazovnosti učenika čini nastavnik koji promišlja, maksimalno usmjerava te kontrolira nastavni proces. Pri tome je otvoren prema okolini, prihvaća učenike onakvim kakvim jesu i preuzima odgovornost za uspjeh svakog učenika. U učeničkoj različitosti zanimanja i sposobnosti nastavnik vidi bogaćenje, a ne prepreku stručnom radu. Rad u takvom okruženju motivira učenike da se osjećaju uspješno i zadovoljno. To je mjesto gdje mogu pokazati svoje znanje, vještine, učiti na zanimljiv način, biti kreativniji i razvijati suradnju i uspješne odnose s drugima, te stečena znanja primjenjivati u svakodnevnom životu. Uvjerenja sam da ovo okruženje, s kompetentnim nastavnikom kao voditeljem nastavnog procesa, stvara i kompetentnog učenika s vještinama 21. stoljeća , tzv. 4C- vještinama (Creativity, Collaboration, Critical thinking, Communication).

Kako na zanimljiv i kreativan način spojiti matematiku, kriptografiju, kodiranje, financijsku pismenost? Escape room je kreiran s ciljem da potakne učenike na razmišljanje o financijskoj pismenosti.

Priprema: Gamifikacija u nastavi: Escape room i financijska pismenost

Pogledaj praksu