Selma Hodžić

Maksima A. Mougniotte koja glasi: ‘’Onoliko koliko vjerujemo u mogućnosti i vrijednost drugoga toliko napora u to ulažemo’’ me je vodila da vjerujem u kapacitete nastavnika koji djeluju u dva različita sistema obrazovanja te sam uložila napor da kreiram ‘’most’’ koji ih povezuje na polju inkluzivnog obrazovanja. No, kreirati ‘’most’ bez roditelja ne bi imalo smisla, jer samo zajedničkim naporom omgućavamo učenicima da stabilno prelaze ‘’most’’ I prevazilaze prepreke koje samo sa sobom donosi proces odrastanja i školovanja. Vjerujem da što kvalitetnije i organizovanije poveznice zajednički stvaramo, ukoliko obezbijedimo ugodan ambijent i podršku te pružimo priliku nastavnicima i roditeljima svi će biti aktivniji i kreativniji u stvaranju ravnopravnog partnerstva, što se reflektuje na aktivno učešće djeteta u nastavnom procesu bez obzira na njegove sposobnosti.

Priprema: Specijalna škola + redovna škola = kvalitetnija inkluzija

Pogledaj praksu