Marijana Obrenović

Rad psihologa u školi ne bi trebalo da se zasnuje na pukom „kancelarijskom“ poslu. Da bi se učenici približili psihologu, kao i psiholog njima, smatram da je za to neophodno provoditi zajedničko vrijeme u osmišljavanju psiholoških pristupa učenicima, koji ih neće stigmatizovati u smislu da se „kod psihologa ide samo po kazni, tj. u kaznionicu“. U vaspitno-obrazovnom sistemu nije dovoljno djecu staviti samo u pasivnu ulogu i samo očekivati njihovo prilagođavanje sistemu, radu škole, već je neophodno osluškivati i njihove potrebe, interesovanja, težnje, snove...prilagođavati se njima с ciljеm stvaranja saradničkog odnosa prožetog razumijevanjem i podrškom i tada će rezultati međusobnog rada i saradnje biti efikasniji.

Priprema: Psihološki pristup promociji rada psihologa i vršnjačke edukacije kroz rad sekcije „Mali savjetnici“

Pogledaj praksu
23 Marta, 2021