Marijana Novaković

Diplomirani vaspitač

Na osnovu dosadašnjih iskustava u radu sa djecom uvjerenja smo da djeci treba pružiti što više inovativnog sadržaja kao i mogućnosti izbora. Kognitivne operacije koje se dješavaju kod djece predškolske dobi, znatno utiče na njihov daljnji razvoj. Vaspitači su temeljne ličnosti koji svojim pedagoškim radom doprinose razvoju ovih vrijednosti.

U saradnji sa roditeljima prikupljali smo materijal za reciklažu, koji su djeca mogla iskoristiti za igru u vrtiću (Čepovi, plastične kutije, tacne i dr.) U tom mateijalu su se nalazile plastične kuglice iz kinder jaja. Potom smo zajedno sa djecom pravili razne figure. Tokom rada rodila se ideja da kinder iznenađenje postane igra iznenađenja tj. Omogući djeci da samostalno kreiraju igru koju će kasnije koristiti u učenju. Ostale aktivnosti pisane su u daljem tekstu.

Priprema: ZVUČNA MEMORI KINDER JAJA