Mahir Mališević

Biti učitelj velika je privilegija, ali I odgovornost. Biti dobar učitelj, znači stalno se usavršavati, kako u nauci tako i u metodama i načinima prenosa znanja na učenike. Mislim da je prvenstvena uloga edukatora da učenike motivišemo, inspirišemo i podstičemo da sami tragaju za znanjem, da aktivno učestvuju u nastavnom procesu, te da stvaraju i izražavaju svoje kritičko mišljenje. Smatram da je u vrijeme ubrzanog razvoja informacionih tehnologija potrebno da se edukatori prilagode i uključe savremena nastavna sredstva i pomagala u nastavni proces, kako bi učenike što više zainteresovali i motivisali za rad na času kroz otkrivajuće učenje, učenje kroz igru, te neposredne terenske opservacije.

Priprema: Virtualni bijeg iz učionice

Pogledaj praksu