Jelena Manjić

Vjerujem da u svakom djetetu čuči potencijal koji treba otkriti, razviti i podržati. Smatram da se sve može postići i ostvariti samo ako vjerujemo u sebe i svoje mogućnosti. Moj motiv i pokretač za rad u nastavi jeste uspjeh učenika i njihova sreća i zadovoljstvo kada dosegnu do tog uspjeha, bilo da je to riješen najprostiji zadatak iz matematike ili osvojeno prvo mjesto na republičkom takmičenju. Smatram da svako dijete može, samo ako mi kao nastavnici hocemo da mu pokažemo pravi put i usmjerimo ga da ostvari svoje ciljeve.Uvjerenja sam da u nastavi stalno treba primjenjivati nove metode i strategije učenja, razvijati inovativnost i kreativnost kod učenika, bodriti ih i podržavati, ohrabrivati poslije svakog neuspjeha ali i veličati svaki njihov korak naprijed. Osnovni cilj mi je podstaći učenike na SAMOSTALNOST u riješavanju školskih zadataka i SAMOSTALNO dolaženje do saznanja. Vjerujem da su to „temelji“ koje treba da postavimo u samom početku a koji će biti osnov za njihovo dalje samostalno snalaženje u životu. SVAKO DIJETE MOŽE SAMO AKO UČITELJ HOĆE!

Priprema: „Trag iza nas“

Pogledaj praksu