Jasmina Gasal, Amela Fetić, Amra Huseispahić, Dalida Hajder, Erna Čunjalo, Mevlida Bojić, Sabaheta Smriko i Senada Karić

Svaka ideja ostaje samo slovo na papiru ili u mislima, ukoliko nemate one sa kojima ćete je realizirati, svoju zajednicu inovativnih kolegica čija volja, enuzijazam, posvećenost svom pozivu, koji se ne radi nego jednostavno živi, neupitno dovodi do uspješne realizacije svake ideje.
Zahvaljujući tom timskom radu, u vremenu pandemije i velikih izazova koji su postavljeni pred nas, uspjeli smo iznaći način da se približimo roditeljima i djeci, da jedni drugima budemo podrška u prevazilaženju prepreka na koje do sada nismo nailazili te da vrtiće kao mjesta sretnog odrastanja djece, koji su bili zatvoreni, donesemo u domove djece na način i sadžajima koji su nas približili jedne drugima, svakodnevno educirali, moralisali i radovali.

(do 200 riječi - jedan paragraf): U nastojanju da u specifičnim uslovima proglašenja pandemije, zatvaranja vrtića i zabrane kretanja djeci, kao ustanova institucionalnom predškolskog odgoja i obrazovanja ponudili smo roditeljima i djeci odgojno-obrazovne sadržaje te iznašli način da se povežemo sa roditeljima i djecom primjereno uzrastu predškolskog djeteta, da budemo prisutni i aktivni i u široj javnosti i da budemo podrška jedni drugima. Svakog radnog dana tačno u 18.00 sati objavljivali smo po jedan edukativni videozapis, koje su stručni radnici pravili u svojim domovima i sa svojim ukućanima, te postavljali zadatak za djecu i roditelje vezano za objavljeni videozapis.
Zauzvrat su od roditelja i djece pristizali crteži, fotografije, videozapisi, brojni komentari i poruke koje je nemoguće kvantitativno izraziti.

Priprema: Vrtić u kući #ostani kući

16 Decembra, 2020