Haris Hamzić

NASTAVNIK MATEMATIKE I INFORMATIKE

„Ja sam samo jedan od mnogih. No ja sam samo jedan. Ne mogu učiniti sve, ali mogu učiniti nešto. Zbog toga što ne mogu učiniti sve, neću odbiti učiniti ono što mogu.”' (Edward Everett Hale) „Najbolji učitelji ujedno su i najzahtjevniji učitelji: oni od učenika zahtijevaju razmišljanje.” (W. Glasser)

Primarni cilj svakog prosvjetnog radnika je pomoći učenicima da pronađu sebe, da nauče razmišljati, graditi svoj stav, da nauče kako biti DOBAR ČOVJEK. S' obzirom na vrijeme u kojem živimo, i tešku ulogu koju ima svaki prosvjetni radnik, do učenika može doprijeti samo onaj ko je iskren, i ko se maksimalno trudi da prenese dio onog što zna. A ako učenik na kraju prevaziđe učitelja, cilj je postignut.

Većina učenika ima odbojnost ili strah od matematike, i jedini način da se toga oslobode je opuštena atmosfera, gdje nema bojazni da će biti kažnjeni ako pogriješe. Jer, moj moto je : „razvijanje znanja kod učenika, a ne sankcionisanje neznanja“

Digitcoin je matematička valuta. Učenici na propisane načine (aktivnost na času, nagradni zadatak, zadaće...) osvajaju digitcoine i na taj način omogućuju sebi i razredu da iskoriste neke od ponuđenih kredita koji su podijeljeni u dvije kategorije: pojedinačne i kredite za cijeli razred. Na taj način, između ostalog, mogu sebi povećati ocjenu, pokloniti svoju ocjenu drugu/drugarici, uvećati osvojeni broj bodova na testu, uraditi drugu/drugarici zadatak na testu, a kao razred imaju mogućnost da sami sastave test, da ponove test, odgode test, da uzmu slobodan čas i slično...

Priprema: DIGITCOIN–NASTAVNA VALUTA