Fata Zilić

Svako dijete je jedinstveno i uči na sebi svojstven način u skladu sa svojim sposobnostima, interesima i potrebama. Učenje kod dijece sa teskoćama u učenju treba prije svega jačati pozitivnu sliku o sebi i osjećaj uspjeha. Odabirom stimulirajućih, kreativnih i prigodnih tehnika i strategija učenja djetetova motorna i čulna iskustva doprinose kognitivnom razvoju i razvoj predpojmovnog mišljena . Predpojmovno milšjenje je od velike važnosti za dalji napredak i razumijevanje gradiva učenika sa tekšoćama u učenju , a samim tim i kasniju primjenu u svakodnevnom životu .
I najvažnije uvjerenje je da “Svako dijete može uspjeti”.

Priprema: Usvajanje matematičkih pojmova kroz likovnu ekspresiju i elemente relaksacije

2 Decembra, 2021