Desanka Pandilovski

Vaspitačica

Već sedmu godinu za redom radimo zajedno u grupi i, do sada, smo izveli dvije generacije predškolaca, više od stotinu djece je prošlo kroz naše grupe. Temeljno uvjerenje i polazište u radu nam je ljubav, kako prema djeci, tako i prema samom vaspitačkom poslu. Želja da sa djecom uradimo što bolje i što više i da im damo temelje za budući život nas motiviše i inspiriše u svakodnevnom radu. Podržati dijete u svim aspektima razvoja, osnažiti ga za budući život i stvoriti mu lijepe uspomene na vrijeme provedeno u vrtiću. Trudimo se da u našoj grupi „Bubamare“ stvorimo porodičnu atmosferu, punu razumijevanja i ljubavi, jer samo tako dijete može napredovati i širiti svoja krila za let u „veliki svijet“. Posebno značajnim smatramo partnerstvo sa porodicom, gdje se trudimo da, kroz nove oblike parnerstva i uključivanja ne samo roditelja već i šire porodice, stvorimo najpovoljnije okruženje za dječiji razvoj i „zajedničko življenje u vrtiću“.

Saradnja sa porodicom je efikasna i funkcionalna samo onda kada je dobro osmišljenja i kontinuirana. Ova inovativna praksa daje primjer saradnje između jedne vrtiće grupe i roditelja koja je realizovana kroz 12 tematskih susreta. Odabir tema i aktivnosti je osmišljen u skladu sa interesovanjima djece i roditelja, što je motivisalo roditelje da prisustvuju na svakoj radionici. Široka lepeza mogućnosti za uključivanje roditelja u rad vrtića i izgradnju partnerstva sa porodicom predstvaljena je u nastavku teksta. Odgajateljice posebno značajnim smatraju partnerstvo sa porodicom, i nastoje da, kroz nove oblike parnerstva i uključivanja ne samo roditelja već i šire porodice, stvore najpovoljnije okruženje za dječiji razvoj i „zajedničko življenje u vrtiću“.

Priprema: PARTNERSTVO SA PORODICOM U GRUPI „BUBAMARE“