DAMIR HUSANOVIĆ

Smatram da je vitalno pristupiti poslu predavača sa mnogo ljubavi, strpljena i predanosti, pogotovo ako se radi o ranoj školskoj uzrasti. Jako je bitno naučiti gledati svijet kroz oči djeteta, kroz njihovu iskrenost i toplinu, staviti se u njihov položaj te zajedno sa njima graditi svijet ljubavi i znanja. U ovim izazovnim vremenima, kao predavaču, dužnost mi je ponuditi klincima neku sigurnu luku, znanja, mira i sreće i u tom procesu ostati autentičan, dobronamjeran i maksimalno posvećen svojim učenicima.Pokušavam biti kreativan i motivisati ih da budu najbolja verzija sebe koju mogu postati i, unatoč ponekad toksičnom okruženju, inspirisati ih da vjeruju da je bitno biti dobar čovjek. Samo tako će i oni, u tom krugu dobrote i uzajamne pomoći, sutra pružiti ruku nekim novim klincima i omugućiti im da i dosanjaju neke svoje snove.

KRATAK OPIS PRAKSE:
Tokom prethodne školske pandemijske godine(2020/2021), kao i početkom tekuće(2021/2022) bilo je prijeko potrebno integrisati učeničku populaciju u školske klupe, uzevši u obzir višemjesečnu izloženost online nastavi, nakon koje je bilo potrebno što bezbolnije i mirnije vratiti učenike u njihovo prirodno školsko okruženje.Ovo se posebno odnosi na učenike ranog školskog uzrasta.U periodu od nekih 10 ak mjeseci, kreirao sam sigurno okruženje za učenike ranog školskog uzrasta, tako što sam inkorporirao elemente glume, plesa, drame, muzike u njihovu svakodnevnu nastavu, uz ogromne napore i količine energije kako bi se osjećali sigurno i udobno.Reakcije na naš rad postale su viralne i gotovo svi relevantniji sajtovi u regionu kroz više desetina članaka( Srbija, Makedonija, Bih, Crna Gora) su ispratili naš rad.Takodjer, bili smo posjećeni od strane Federalne Televizije i NOVE BH, gdje je naš radio predstavljen na dnevniku sa nacionalnom frekvencijom.

Priprema: Teatar engleskog jezika

1 Februara, 2022