Azem Husika

Profesor saobraćajne grupe predmeta

Kratki opis prakse:

Projekat:“Budimo bezbjedni u saobraćaju!“odnosi se nadjecu kao učesnike u saobraćaju (bilo da su to pješaci, biciklisti, putnici u sredstvima javnog prevoza ili mladi vozači), ali i na odrasle koje bi trebalo podsjetiti važnosti poštivanja saobraćajnih pravila naročito kad su u pitanju djeca. Svjedoci smo da se svakodnevno dešavaju saobraćajne nezgode u kojima stradaju pješaci,biciklisti ,putnici i vozači.Često je uzrok upravo nepoznavanje ili nepoštivanje
saobraćajnih pravila. Djeca već od svoje šeste godine manje više samostalno učestvuju u saobraćaju i zbog toga je jako bitno što ranije ih podučiti pravilnom ponašanju i poštivanju saobraćajnih propisa.U interesu je djece i šire društvene zajednice da se svojim neznanjem ne dovode u opasne i rizične situacije u saobraćaju. Iz tog razloga bi trebalo poduzeti niz aktivnosti koje bi se odnosile na podučavanje djece o saobraćajnim propisima i saobraćajnoj kulturi ali isto tako podsjetiti i odrasle da su djeca rizična grupa u saobraćaju i da ih trebamo zaštititi po svaku cijenu. Aktivnosti kojima ćemo upoznati djecu i mlade o saobraćajnim pravilima i na taj način doprinijeti njihovoj zaštiti u saobraćaju su 4 radionice.

Priprema: Budimo bezbjedni u saobraćaju

20 Avgusta, 2019