AMINA DELIĆ-ZIMIĆ I TIM

Priroda i ekologija je sve što nas okružuje – to je naš moto i ako učenici u ranijem uzrastu (kod učiteljice) ne spoznaju tu istinu, imat de problemčide s doživljajem okoline, očuvanja I življenja u njoj. Moja okolina koja u V razredu je nainteresantniji predmet. Ona je protkana kroz jezik, matematiku, priču, crtanje, bojenje, muziku, igru, mjerenje, krojenje, friziranje, ljepši izgled – dakle sve što učenike inspiriše i upuduje u spoznaju života, ali I upudivanje na njeno očuvanje.

KRATAK OPIS PRAKSE:
Naš zajednički projekat “Šarena eko škola – naša škola OŠAŠ“ je nastao nakon dogovora u kancelariji direktorice da prostor u školi i školsko dvorište po povratku učenika nakon pandemije u školu učinimo zanimljivijim, šarenijim i ljepšim za učenje. Aktivnosti su se smjenjivale sa svakom novom eko idejom. Dozvolili smo i učenicima i roditeljima da predlažu ideje, aktivno učestvuju u realizaciji i svakodnevno doprinose ekologiji, boljem i ugodnijem okruženju za sve nas. U toku naš ekološke prakse držali smo radionice, crtali i slikali eko poligone, radili i stvarali reciklažu od papira, stakla, plastike i materijala koji su nam bili dostupni......
Kreativnošdu i inovativnim idejama (edukativni eko poligoni), stvaranje šarene eko atmosfere smo osvježili eko kudicu, održali 12 radionica ekološkog slijeda i imali aktivno online učešde svih učenika preko ofisa 365 na kojem smo imali online nastavu a sada ga koristimo za dogovore i aktivnosti. Radionice i realizacija kreativnih ideja održavala se na nastavnim i vannastavnim časovima.

Priprema: Šarena eko škola – naša škola OŠAŠ

2 Februara, 2022