Adnan Islamović

Vjerujem da je potrebno odgojiti učenike koji će...

- biti ravnopravni;
- biti pošteni i moralni;
- poštovati druge i drugačije;
- vlastito zadovoljstvo i sreću staviti na prvo mjesto;
- svoje znanje primjenjivati i unapređivati;
- poštovati nauku;
- poštovati svoj potencijal;
- jednoga dana postati naučnici i stručnjaci uključeni u naučno-istraživački rad i stručni rad u području biologije, ekologije, zaštite okoliša i drugih nauka.

Kratki opis prakse:

Ekološki odgoj i obrazovanje mora se ostvarivati interdisciplinarno kroz različite predmete prirodnih i društvenih nauka: poznavanje prirode i društva, biologiju, hemiju, fiziku, geografiju, sociologiju, ekonomiju i dr. Kroz realizaciju ove prakse razvijeni su modeli integracije ekoloških sadržaja u postojeće nastavne planove i programe predmeta koji nemaju biološki predznak.

Priprema: Razvoj modela podizanja ekološke svijesti učenika kroz nastavne planove i programe (Skala nove ekološke paradigme)

8 Decembra, 2021