Prijava za projekat: KREATIVNOST ZA MIR Mirovno obrazovanje u srednjim školama

Učestvujte u projektu "Kreativnost za mir"

Kreativnost za mir

Projekat KREATIVNOST ZA MIR: Mirovno obrazovanje u srednjim školama pruža izvanrednu priliku za sve vas koji želite osnažiti svoje učenike i podržati ih u izgradnji boljeg, mirnijeg društva. Fokus projekta je na primjeni metoda mirovne pedagogije, koje će vam pomoći da kroz edukaciju i radionice doprinesete stvaranju pozitivnih promjena u vašim učionicama, školama i zajednicama širom Bosne i Hercegovine.

Ako budete odabrani, proći ćete kroz treninge i radionice koje će vas osposobiti za vođenje mirovnih aktivnosti i edukaciju učenika. Ovaj projekat je prilika za profesionalni razvoj i za stvaranje sigurnog i poticajnog okruženja gdje mladi mogu slobodno izražavati svoje stavove, širiti nova znanja i postati vršnjački edukatori koji će dalje prenositi principe mirovnog obrazovanja.

Nekoliko ključnih informacija o projektu:

– Nastavno osoblje iz više od 20 općina učestvovat će u treninzima i radionicama

– Više od 40 edukatora će steći nova znanja i vještine

– Više od 200 učenika/ca će biti uključeno u projekt

Kome je ovaj projekat namijenjen?

Ova prijava namijenjena je profesorima i profesoricama koji rade u srednjim školama u Bosni i Hercegovini.

Šta vas očekuje kada se prijavite za projekat?

Prijavom na projekat “KREATIVNOST ZA MIR: Mirovno obrazovanje u srednjim školama” pridružit ćete se timu od 240 profesora/ica i vršnjačkih edukatora/ica (učenika i učenica drugih i trećih razreda srednje škole) iz više od 20 općina u Bosni i Hercegovini koje će proći specijaliziranu obuku za implementaciju metodologija mirovne edukacije Muzeja ratnog djetinjstva i Step by Stepa u svojim učionicama i školama

Kao rezultat ovog kolektivnog rada koji će voditi i implementirati mladi uz podršku vas kao njihovih profesora, hiljade mladih širom   Bosne i Hercegovine će tokom trajanja projekta učestvovati u transformativnim radionicama mirovne edukacije koje će ih osnažiti da budu nosioci kulture mira i pomognu u tranformaciji njihovih škola i zajednica u zajednice koje žive pozitivni mir.

Ako ste nastavnik/ica ili profesor/ica u srednjoj školi i želite postati dio ove važne inicijative, molimo vas da pročitate sve detalje i uslove prijave putem priloženog linka. Ne propustite priliku da zajedno gradimo mir.

Rok za prijavu je 31. 10. 2024.

Za sva dodatna pitanja i informacije možete nas kontaktirati putem emaila: education@warchildhood.org.

Ukoliko želite više istraživati o miru i društvu koje se opredjelilo za liberalne demokratske principe preporučujemo vam knjigu “Zajedničke škole/različiti identiteti. Nacionalno jedinstvo i kulturna razlika