Ekspertize:
Pedagoška uvjerenja:
Odabir pravog zanimanja i učinjen pravi izbor u životu na raskrsnicama na kojima se svaki čovjek nađe, ključ je uspjeha ovog plemenitog poziva.Kada se ujutro probudim i ništa mi se ne da, znam da ja određujem hoću li ustati iz kreveta ili ću dan pokušati učiniti zabavnim. I, tada se desi magija.Čarobni osmijeh moje kćerke riješi sve moje dileme
Za mene djeca su pokretačka snaga svega što u životu radim. Moj radni dan ne traje osam sati, on traje onoliko koliko je potrebno da djeci u svojoj školi i djeci iz svoje zajednice učinim sretnije i nezaboravno odrastanje koje će pamtiti cijeloga života. Situacija u obrazovanju je takva kakva jeste, nailazimo na različite prepreke, ali to nije razlog da ne istražujem i ne pronalazim nove metode i načine kako da svojim učenicima učinim školu zanimljivom i zabavnom. Želim da im pružim mogućnosti da uče i zabave se u isto vrijeme, primjenjujući nove metode u svom radu. Dječiji osmijeh, sreća i povjerenje koje kod učenika gradim to je nešto što me ispunjava i čini sretnom. U mome pedagoškom radu prije svega mi je važno da djecu slušam ,ohrabrujem i podržavam u svakom momentu vjerujem u njih, njihove snage i potencijale, jer oni su more prepuna bisera koje mi odrasli trebamo prepoznati i pružiti im mogućnost da zasjaje. Moj pokretač, moja snaga je moje dijete, a čineći lijepe stvari za svoje dijete, činim i za drugu djecu ne samo u svojoj sredini nego i šire, jer izmamiti barem jedan osmijeh u toku dana je neizmjerna sreća i zadovoljstvo za mene.
KRATAK OPIS PRAKSE
Kreativne radionice u osnovnoj školi poput reljefne izrade na aluminijskoj foliji, dekupaž tehnika i vez sa trakicama od drugih radionica se razlikuju po tome što učenike osposobljavaju da naučene tehnike koje mogu primijeniti u svakodnevnom životu. Na taj način mogu pridonijeti i popraviti svoj kućni budžet i džeparac. Sa učenicima od I do IX razreda( koji su iskazali interes) organizovane su pomenute radionice u koje se uključilo 30 učenika. Ono što želim posebno naglasiti jeste da su u iste bila uključena djeca sa teškoćama u razvoju, djeca iz socijalno depriviranih porodica, te da su svoja stečena znanja i iskustva učenici prenosili na druge u svom okruženju. Saradnja škole, nevladinog sektora i lokalne zajednice kroz radionice je rezultirala osnivanjem Udruženja žena u Ustikolini koje je samoodrživo.